Szlaki w górach

SZLAKI W GÓRACH:

Często wybierając się w góry ludzie nie orientują się w oznaczeniach szlaków, czy oznaczeniach kolorów, poniżej prezentujemy garść informacji na ten temat.

Większość początkujących turystów, widząc szlak czerwony czy czarny od razu twierdzi że są to najtrudniejsze szlaki, a zielone czy żółte to są łatwe. Otóż tak nie jest każdy szlak oznacza coś innego i nie jest to stopień trudności. I tak odpowiednio:

  1. Szlak czerwony szlak czerwony- jest to główny szlak górski np. Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza, Szlak Orlich Gniazd na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej czy Główny Szlak Beskidzki. Kolor czerwony oznacza też inne szlaki biegnące w danym terenie niekoniecznie będące szlakiem głównym.
  2. Szlak niebieski szlak niebieski- oznacza szlaki pokonujące duże odległości, zwane inaczej dalekobieżnymi.
  3. Szlak żółty 200px-POL Szlak zolty svg - są to krótkie szlaki łącznikowe, czasem też dojściowe.
  4. Szlak zielony szlak zielony - jest to szlak doprowadzający do charakterystycznych miejsc.
  5. Szlak czarny 150px-POL Szlak czarny.svg - jest to krótki szlak dojściowy.

Warto również wspomnieć o symbolach używanych przy znakowaniu szlaku. Dobrze obrazuje to poniższe zdjęcie:

Szlak turystyczny

 

O serwisie

Portal GoryOpawskie.net, to strona internetowa w całości poświęcona tematyce Gór Opawskich, jedyna zawierająca pełne informacje o regionie i bazę noclegową. Ale to nie tylko, nasza strona oferuje państwu możliwość zapoznania się z terminami różnego rodzaju wydarzeń, kulturalnych bądź sportowych, odbywających się w regionie, a to za sprawą, kalendarza wydarzeń. W niedalekiej przyszłości redakcja ma w planach nagrać pierwsze filmy z gór (na jaki temat, dowiedzą się państwo, przy okazji wydania pierwszego filmu). 

Jesteśmy na Google+ !

Kontakt

Jeśli chcesz skontaktować się z redakcją, podzielić się zdjęciami, bądź informacjami.

Napisz na:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.